İZİD Eğitime Proje Desteği Veriyor

İZİD Eğitime Proje Desteği Veriyor

İzmir İş Dünyası Derneği (İZİD), toplumsal projelere olan desteğiyle bilinen bir kuruluş olarak eğitim alanında yeni projeler geliştiriyor.

POPKAR Sanat Derneği ile işbirliği yaparak düzenlenen bir proje toplantısına Gençlik ve Spor eski Bakanı ve İzmir Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Yüksel Çakmur da katıldı.

İzmir İş Dünyası Derneği (İZİD), istihdam ve eğitim alanlarında öne çıkan projeleriyle tanınıyor. Şimdi de POPKAR Sanat Derneği ile işbirliği yaparak yeni projelere hazırlanıyor. İki dernek tarafından birlikte düzenlenen toplantıda, Gençlik ve Spor eski Bakanlarından ve İzmir Büyükşehir Belediyesi eski Başkanlarından Yüksel Çakmur da yer aldı. İZİD'in yeni projelerini tanıttığı bu toplantıda, çocuk okutma projelerini destekleyen bağışçılara plaketler verildi.

İZİD Başkanı Feyyaz Sungur, Türkiye'nin önemli sorunlarından birinin işsizlik olduğunu ve özellikle üniversite mezunu gençler arasında yaygınlaştığını ifade etti. Genç işsizlik oranlarının yüksek olduğu Türkiye'de bu sorunun uzun vadede daha ciddi sorunlara yol açabileceğine dikkat çeken Sungur, aynı zamanda kadın istihdamında da önemli sorunlar yaşandığını vurguladı. Bölgesel istihdamda eşitsizliklerin yaşandığını ve eğitim ile iş gücü arasında uyumsuzluk olduğunu belirten Sungur, bu konuların çözülmesi gerektiğini ifade etti.

Toplantıda konuşan Yüksel Çakmur ise Türkiye'yi yönetenlerin koltuk aşkıyla değil, sanata, İzmir'e, İzmirli'lere ve insanlara hizmet etmeyi amaçlayan kişiler olması gerektiğini belirtti. Ayrıca, İzmir ve Türkiye'nin Atatürk ilkesine ve değerlerine sahip çıkanların yönetmesi gerektiğini ifade etti.

İZİD'in Başkanı Feyyaz Sungur'u tebrik eden Bakan Çakmur, eğitime destek veren isimlere plaketler vererek katılımcılara teşekkür etti. POPKAR Sanat Derneği Başkanı Hasibe Makas da katılımcılara teşekkür ederek derneklerinin faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

KAYNAK: DEMOKRAT İZMİR

Diğer Haberler

Yorum Yap


Yorum Yap Yorum Yap Call Now ButtonHemen Ara